Właścicieli samochodów

Dobrze dobrane ubezpieczenie na samochód to nasza specjalność.

Zdajemy sobie sprawę, że Twój samochód to przede wszystkim środek transportu i że bardzo ułatwia codzienne życie. Dojazd do pracy, zawiezienie dzieci do szkoły czy wyjazd na wakacje to tylko niektóre z sytuacji gdy potrzebujesz sprawnego auta. W związku z powyższym zawsze wspólnie analizujemy przed jakimi zdarzeniami chcesz się uchronić. Nasi klienci mają pewność najlepszego ubezpieczenia w najkorzystniejszej cenie.

Masz samochód?
Chcesz żebyśmy wspólnie z Tobą przygotowali dla Ciebie ofertę?

Mam prośbę – zastanów się czego się obawiasz – czy dane ubezpieczenie jest dla Ciebie i Przyjdź, zadzwoń, napisz …
tel. 693 561 755
e-mail biuro@optymalnie.com.pl
w biurze: Agencja Optima ul. Powstańców Warszawy 3; Brwinów

Oprócz ubezpieczeń indywidualnych specjalizujemy się w kompleksowych ubezpieczeniach dla małych i średnich przedsiębiorstw. Negocjujemy najlepszą ofertę na Flotę Państwa pojazdów.

Masz Firmę? Sprawdź nas – przekonaj się jak może wyglądać kompleksowa obsługa ubezpieczenia Floty Twoich pojazdów. Zapewniamy pomoc i dbałość o szczegóły przygotowanych ofert.

Jakie ubezpieczenie Cię interesuje:

OC posiadaczy pojazdów mechanicznych

OC na samochód jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Każdy posiadacz pojazdu zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia które zabezpiecza szkody wyrządzone w związku z ruchem tego pojazdu.

W przypadku ubezpieczenia OC, samochód może wyrządzić różnego rodzaju szkody zarówno Szkody Osobowe jak i Szkody Rzeczowe.

Utarło się, że ubezpieczenie OC jest tylko dla poszkodowanego i w związku z tym szuka się najtańszej polisy ponieważ w przypadku szkody to poszkodowany martwi się o wywalczenie odszkodowania od ubezpieczyciela.

Takie myślenie jest w pewnym sensie zrozumiałe ponieważ daje możliwość zaoszczędzenia jakiejś kwoty pieniędzy.

Czy aby na pewno? Na szczęście niektórzy ubezpieczyciele wyszli naprzeciw swoim klientom i zachęcają do zawarcia ubezpieczenia OC mimo relatywnie większej składki proponując Bezpośrednią Likwidację Szkód (tzw BLS)

Polega to na tym, że mając ubezpieczenie OC i będąc poszkodowanym możemy zwrócić się do swojego ubezpieczyciela żeby zlikwidował naszą szkodę (zrobił wycenę szkody i wypłacił odszkodowanie)

Nasz ubezpieczyciel wykonuje wszystkie formalności, wypłaca nam pieniądze i występuje z regresem do ubezpieczyciela sprawcy.

Do tej pory do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód przystąpiły:

– Warta

– Gothaer

– Concordia

– Axa Ubezpieczenia

– Uniqa

– PZU

– Avia

– Ergo Hestia

 

Więcej informacji na temat Bezpośredniej Likwidacji Szkód znajdziesz:

https://piu.org.pl/public/upload/ibrowser/BLS/Prezentacja_na_czym_polega_BLS.pdf

 

Fakt przystąpienia przez towarzystwo ubezpieczeniowe do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód jest coraz częściej doceniany przez naszych klientów.

 

Zapraszamy do kontaktu tel. 693 561 755

AC i Kradzież

Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i zapewnia właścicielowi pomoc w momencie szkody, jeśli szkoda jest z jego winy, jeśli nie ma sprawcy (sprawca zbiegł) lub jeśli szkoda powstała na skutek zdarzeń losowych a także może zapewniać wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży samochodu.

Jest to bardzo ważne ubezpieczenie a jednocześnie powodujące wiele kontrowersji.

Przy wyborze ubezpieczenia AC zdecydowanie częściej patrzymy na firmę w której jesteśmy ubezpieczeniu i na to, czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe cieszy się dobrą opinią wśród klientów

W tym przypadku każda firma ma swoje warunki dzięki którym określa zakres ochrony.

Ważne żeby zwrócić uwagę w jaki sposób będzie robiona wycena naszej szkody, czy jest wprowadzony udział własny, jakieś wyłączenia czy inne ograniczenia.

Jest to ważne ubezpieczenie, które chroni nas i nasz samochód.

Po analizie Państwa potrzeb nasz doradca wspólnie z Państwem pomaga wybrać ubezpieczenie najlepiej dostosowane do Państwa oczekiwań.

NNW dla kierowcy i pasażerów

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla kierowcy i pasażerów zapewnia wypłatę świadczenia osobie poszkodowanej zazwyczaj jeśli podczas wsiadania, wysiadania lub jazdy (wypadku) dozna ona uszczerbku na zdrowiu.

W większości przypadków po szkodzie – za każdy jeden procent uszczerbku na zdrowiu wypłacany jest 1 % sumy ubezpieczenia.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają rozszerzyć to ubezpieczenie o ubezpieczenie na wypadek śmierci kierowcy – wówczas kierowca na wypadek śmierci jest ubezpieczony na odrębną i dużo wyższą sumę ubezpieczenia

Szyby

Ubezpieczenie szyb jest często odrębnym ubezpieczeniem. Obejmuje szkody szybowe (zarówno szyba przednia jak i szyby boczne) Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie gdy uszkodzeniu ulegnie któraś szyba w samochodzie.

Jest to bardzo pompularne ubezpieczenie ponieważ część właścicieli nie jest zainteresowana ubezpieczaniem AC, ale obawiają się, że kamień może uszkodzić ich szybę. W takim przypadku proponujemy ubezpieczenie szyb.

Assistance

Jest to bardzo lubiane i chętnie kupowane ubezpieczenie przez naszych klientów.

Zapewnia pomoc holownika, pomoc w podróży, pojazd zastępczy itp.

Assistance może występować w różnych wariantach.

Do ubezpieczenia OC najczęściej dodawany jest bezpłatnie Assistance – tzw kolizyjny – tzn że w przypadku kolizji można liczyć na pomoc holownika, który doholuje nasz pojazd do najbliższego warsztatu.

Wielu klientów rozszerza zakres ochrony ponieważ chcą mieć pewność, że będą mogli liczyć na pomoc również w przypadku unieruchomienia pojazdu w przypadku awarii.

W Niektórych wariantach Assistance jest również zawarty pojazd zastępczy i inne opcje dodatkowe.

Pomoc Assistance rozszerzonego to między innymi:

Informacja o warsztatach, pomocy drogowej, hotelach,

Holowanie pojazdu po wypadku, kolizji czy awarii

Dostarczenie części zamiennych

Usprawnienie pojazdu na miejscu (w miarę możliwości)

Dostarczenie paliwa

Pojazd zastępczy

Pomoc dla zwierząt

Pomoc medyczna

Pomoc finansowa

Hospitalizacja

Pomoc psychologa

 

Zawsze wspólnie z klientem analizujemy co jest potrzebne i jakiej pomocy będzie on oczekiwał w przypadku zdarzenia. Dokładna analiza potrzeb zapewnia optymalizację i wybór oferty w najkorzystniejszej cenie.

Opony

Ubezpieczenie opon to bardzo proste, ale lubiane ubezpieczenie przez naszych klientów (szczególnie przez kobiety, ale nie tylko)

Zapewnia ono pomoc przy wymianie ogumienia. Należy jedynie mieć zestaw naprawczy lub koło zapasowe żeby ubezpieczyciel przesłał ass, który pomoże wymienić lub naprawić oponę.

Dodatkowo ubezpieczyciel przekaże inforamcję o zakładach wulkanizacyjnych oraz o sklepach z oponami a jeśli wymiana lub naprawa nie będzie możliwa scholuje do najbliższej wulkanizacji.

Pojazd zastępczy

Ubezpieczenie pojazdu zastępczego zapewnia pomoc w przypadku unieruchomienia naszego samochodu – ubezpieczyciel zapewnia pojazd zastępczy na wskazaną w ubezpieczeniu liczbę.

Koszty leczenia po NW

Jest to stosunkowo nowa opcja, którą mamy dla naszych klientów. Zapewnia ona zwrot kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku.

Zapewnia organizację świadczeń medycznych i leczenia specjalistycznego:

Chirurga,

Otolaryngologa,

Okulistę,

Ortopedę,

Kardiologa,

Neurologa,

Psychologa,

Pomoc pielęgniarki,

Zabiegi ambulatoryjne,

Pokrycie kosztów transportu medycznego

Pokrycie kosztów rehabilitacji

Pokrycie kosztów badań typu USG, RTG

Bagaż

Ubezpieczenie Bagażu zabezpiecza rzeczy osobiste, telefon komórkowy, wózek dziecięcy, fotelik samochodowy, box dachowy.

Bagaż ubezpieczony jest od zniszczeni, uszkodzenia lub utraty.